Üniversite – KYK yurt başvuruları 2018

Üniversite öğrencileri için kayıt (üniversite internet, KYK yurt başvuruları) ÖSYM ve Kredi Yurtlar Kurumu tarafından tarihler açıklandı. Kayıt belgeleri üniversite işlemleri üzerinden merak edilen sorular cevaplandırılırken, KYK burs başvuruları, ne zaman başlıyor sorusunun cevabı DGS tercihleri üzerinden sonra başlanacağı açıklandı. Öğrenciler tarafından merak edilen sorular ve cevaplar haber içerğinde. YKS tercih sonuçlarının ardından üniversite kayıt işlemler e-Devlet’te bugün başlarken, ÖSYM’den başvurularının ne zaman sona ereceğine dair tarih açıklaması geldi. Üniversiteyi kazanan öğrenciler kayıt üzerinden gerekli kayıt belgeleri sorgularken Google’da en çok aranan KYK yurt başvuruları – KYK burs başvuruları ne zaman başlıyor sorusu oldu. Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, öğrencilerin merak ettiği o soruya cevap verdi.

2018 Üniversite kayıt işlemleri nasıl yapılır, gerekli evraklar nelerdir? 31 Ağustos 2018 tarihinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından YKS ‘Üniversite’ yerleştirme sonuçları, açıklandıktan sonra kazanan öğrenciler için merak edilen sorulara cevap verildi. Merak edilen sorular ve cevaplar haber içeriğinde…

ÜNİVERSİTE KAYIT BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin resmi web sitesinde yapılan açıklama: YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 03-07 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 03-05 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

E-DEVLET SAYFASI ÜZERİNDEN BAŞVURULAR GERÇEKLEŞEBİLİYOR

3 Eylül – 5 Eylül 2018 tarihleri içerisinde üniversite kayıt e-Devlet’in işlem sayfasında yapılabiliyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*