Öğrenciler için 10 Kredi Kartı Önerisi

Eğer bir öğrenciyseniz elbette ki cebinizdeki paranın değerini bilmelisiniz. Öğrenciler Üniversite hayatına ilk adımı attıklarında genelde nakit sıkıntısı çekiyorlar. Bu durum onları kredi kartı kullanımına yöneltiyor. Öğrencilere kredi kartı veren bankalar günümüzde epey fazla. Tek tek bankaları araştırmak biraz kafa yoruyor. Biz burada Türkiye’de bankaların üniversite öğrencilerine sunduğu kredi kartı önerilerini derledik.

Daha öncesinde listemizde bankaların sunduğu 5 kredi kartı önerisi yer alırken, sizlerden gelen istekler üzerine yazımızı güncelledik ve listemizde yer alan sayıyı 10 yaptık. Yani, Türkiye’de öğrencilere kredi kartı veren tüm bankaları ve kredi hizmetlerini listeye ekledik. Bu arada güncellenen listede kredi kartlarıyla ilgili daha fazla bilgilere yer vermeye çalıştık. Böylece kredi kartınızı seçerken en iyi olanı kendiniz belirleyebileceksiniz.Ayrıca, mutlaka yorumlarınızı bekliyoruz. Sizin yorumlarınız aynı şekilde sizlere ve ilk kez kredi kartı başvurusu yapacak öğrencilere büyük fayda sağlayacaktır.

#1 – İş Bankası – İş’te Üniversiteli

İş Bankası – İş’te Üniversiteli
İş Bankası – İş’te Üniversiteli
Birçok üniversite öğrencisinin en sık kullandığı kredi kartlarından biri İş Bankası’nın sunduğu İş’te Üniversiteli! Bu kartı cazip kılan en önemli özelliği ilk sene yıllık kart ücretinin olmaması. Borç geçikme oranı %2.62 seviyesinde. Kredi kartı limiti her öğrenci için 400 TL olarak belirlenmektedir.

İş Bankası’nın sunduğu İş’te Üniversiteli kredi kartı limitinin 400 TL olduğunu belirttik fakat, ödemeleriniz düzenli olduğu takdirde İş Bankası’nın internet şubesinden limitinizi artırabilmeniz mümkün. Bazı üniversiteli arkadaşlarımızın geri bildirimleri doğrultusunda net bir şekilde söyleyebiliriz ki, ödemeler düzenli olduğu takdirde limit artırımı mümkündür.

Bunun dışında, İş Bankası’nın üniversite öğrencilerine yönelik sunmuş olduğu İş’te Üniversiteli kredi kartı Maximum kart özelliği taşıyor. Reklamlarda gördüğünüz tüm Maximum kampanyaları, taksit avantajlarından sizlerde bu kart sayesinde yararlanabiliyor ve alışverişlerinizde MaxiPuan kazanabiliyorsunuz. İş’te Üniversiteli kredi kartının aynı zamanda Müzekart özelliği sağladığını da vurgulamadan geçmeyelim, Müzekart özelliği sayesinde her sene 1 yıl süreyle Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı birçok müzeyi bedelsiz olarak ziyaret edebiliyorsunuz.

Yıllık kart ücreti: 20 TL

#2 – TEB – ÜniversiTEB

TEB – ÜniversiTEB
TEB – ÜniversiTEB
TEB’in Bonus Card özellikli ÜniversiTEB kredi kartı öğrenciler tarafından en çok tercih edilen bir diğer kredi kartı olarak karşımıza çıkıyor. Geçikme faizi %2.60 seviyelerindedir. Kart limiti 300-400 TL arasında belirlenmektedir. Elbette ödemeleriniz düzenli olduğu takdirde limit artırımı başvurusu yapabiliyorsunuz.

Türk Ekonomi Bankası’nın üniversite öğrencilerine yönelik sunmuş olduğu bu hizmet, tüm kredi kartı özelliklerini barındırıyor. Bonus Card özelliği sayesinde, reklamlarda gördüğünüz tüm Bonus kampanyalarından sizlerde yararlanabiliyorsunuz.

Ayrıca, bankanın ÜniversiTEB kredi kartı için sunduğu çeşitli avantajlardan da yararlanma fırsatı sunduğunu hatırlatalım. Örneğin, ÜniversiTEB Bonus Card’ınız ile hafta içi yapacağınız 50 TL ve üzerine harcamalarınızda, haftasonu gideceğiniz tiyatro ya da sinema bileti ücretinin yüzde 50’si TEB tarafından ödeniyor.

Yıllık kart ücreti: 6.9 TL

#3 – Ziraat Bankası – Genç Kart

Ziraat Bankası – Genç Kart
Ziraat Bankası – Genç Kart
Ziraat Bankası’nın sunduğu MaximumCard özellikli bir kredi kartıdır. Banka, 5 yıl kart ücreti almamaktadır. Lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 800 TL, doktora öğrencilerine 950 TL limit tahsis edilmektedir.

KYK burs ve kredi ödemelerinin Ziraat Bankası tarafından yapıldığını düşünürsek, tek bir banka size yetecek. Çünkü Ziraat Bankası, öğrencilere sunmuş olduğu Genç Kart hizmetiyle aynı zamanda kredi kartı özellikli bir kartta veriyor. Eğer zaten KYK burs veya kredi ödemesi alıyorsanız, herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek, Genç Kart almak istediğinizi belirtin. Kredili hesap anında kartınıza tanımlanacaktır.

Az önce yukarıda söyledik ama yenileyelim, Ziraat Bankası’nın Genç Kart hizmeti Maximum özelliği de sağlıyor. Bu sayede Maximum üye iş yerlerindeki kampanyalardan yararlanabilir aynı zamanda MaxiPuan’da kazanabilirsiniz.

Yıllık kart ücreti: 15 TL.

#4 – AKBANK – Axess Exi26

Akbank – exi26
Akbank – exi26
Akbank tarafından sunulan Axess özellikli öğrenci kredi kartı bir diğer alternatif. İlk sene kredi kartı ücreti alamayan banka ilk yılın ardından 20 TL kart kullanım ücreti almaktadır. Borç gecikme faiz oranı %2.80’dir.

Akbank’ın üniversite öğrencilerine hazırlamış olduğu Axess Exi26 kredi kartına başvurabilmek için 26 yaşını geçmemiş olmanız gerekmektedir. Ayrıca, kart Axess özellikli olduğundan Axess üye işlerinde yapılan kampanyalardan ve taksit fırsatlarından yararlanabileceğiniz gibi alışverişlerinizde Chip para da kazanabiliyorsunuz.

Ayrıca, tek seferde yaptığınız bir harcamayı daha sonra taksitlendirebilme imkanınız da bulunuyor.

Yıllık kart ücreti: 20 TL.

#5 – HSBC – Advantage Campus

HSBC bankasının öğrencilere özel olarak verdiği bir kredi kartı olan Advantage Campus, adından da anlaşılabileceği üzere avantaj özellikleri taşıyor. Kart limiti 500 TL ile 750 TL arasında değişiyor. Banka yıllık olarak 20 TL kart ücreti alıyor.

HSBC’nin üniversite öğrencilere özel olarak sunmuş olduğu Campus kredi kartı limitinizi ödemeleriniz düzenliği olduğu takdirde sonraki dönemlerde artırabiliyorsunuz. Advantage üye iş yerlerinde yapılan tüm kampanyalardan yararlanabildiğiniz gibi alışverişlerinizde Advantage NakitPuan kazanabiliyorsunuz.

Yıllık kart ücreti: 38 TL.

#6 – HSBC – Advantage Concept Üniversiteli

Campus karttan farklı olarak HSBC Concept Üniversiteli, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına dahil olan 18-25 yaş arası üniversite öğrencilerine özel bir kredi kartıdır.

HSBC Concept ile yıllık kart aidatı ödemeden kartınızın mevcut taksitlendirme ve Advantage NakitPuan kazanımı özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Artı taksit/öteleme ve dönemlik Advantage NakitPuan kampanyalarından faydalanmak isterseniz, seçtiğiniz kampanya için belirlenmiş ücreti ödersiniz.

Yıllık kart ücreti: Ücret alınmıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*